VRF Klima Sistemleri

İklimlendirme teknolojilerindeki gelişim, insanların yaşamlarında ortaya çıkan yeni nesil ihtiyaçlara çözüm sağlamak üzere şekillenmektedir. Günümüzde sıkça kullanılmaya başlanan iklimlendirme sistemlerinden birisi olan VRF klima cihazları da bu tip ürünlerden birisidir. Konut ve ticari noktalarda daha düşük enerji tüketimli klima fonksiyonu sunan cihazlardır. “Veriable Refrigerant Flow” kelimelerinin baş harfinden oluşan VRF, değişen debili soğutucu akışkan sistemleri olarak açıklanır. Bu fonksiyonu ile mevcut akışkan debisinde değişim oluşturarak, çalışma kapasitesini en hassas şekilde ayarlayabilmektedir. Böylelikle daha tasarruflu bir soğutma sağlayabilmektedir. Bu gibi özellikleri dolayısı ile kullanılan VRF klimalarda bir arıza olması durumunda ise VRF klima servisi hizmetlerinden faydalanılabiliyor.

 

VRF Klima Arızasının Onarımı

Gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmış olan VRF klimalarda bir arıza meydana geldiği zaman bireysel olarak hiçbir şekilde müdahale şansı bulunmamaktadır. Çünkü cihazların yerleşimi dahi iç yapı içerisindedir. Dolayısı ile müdahale imkanı olmamaktadır. Ancak bir VRF klima sisteminin arızalanmış olması tümüyle kullanım ömrünü doldurduğu anlamına gelmemektedir. Bu gibi durumlarda yapılabilecek tek şey profesyonel VRF klima servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirmektir. Bu şekilde alanında uzman ve akademik eğitime sahip olan profesyonel teknikerler tarafından müdahaleler gerçekleştirilir. Dolayısı ile de cihazlarda meydana gelen teknik arıza ne türde olursa olsun dinamik bir şekilde çözümü sağlanabilmektedir.

VRF Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Standart klima modellerinde olduğu gibi VRF klimalarda bakım işlemleri asla bireysel olarak yapılamaz. Çünkü üzerinde kullanılan teknik parçaları ve bağlantılarının yetersiz ekipman ve bilgisiz kişilerce sökülebilmesi ve kontrol edilebilmesi mümkün değildir. Bu tip denemeler VRF klimalarda çok ciddi teknik arızalara yol açabilmektedir. VRF klima servisi merkezi hızlı ve güvenilir VRF klima bakım hizmetleri ile bu alandaki ihtiyaçlara da yanıt veriyor. Son derece hızlı ve kaliteli servis altyapısı ile tüm VRF klima marka ve modelleri için dünya standartlarında servis hizmetleri sağlıyor. Bu şekilde kullanılan VRF klimanın markası ya da modeli fark etmeksizin her zaman en kaliteli servis hizmetleri ile ekonomik bir şekilde daha uzun ömürlü ve sorunsuz kullanımını gerçekleştirmeye devam edebilmek mümkün oluyor.