Hassas Klimalar

Her mekanda ihtiyaç duyulan 24 saatlik kesintisiz soğutma ve yanı sıra nem kontrolünün yapılabilmesi hassas klimalar ile mümkün olabilmektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte hayatın her alanında kullanılan yüksek performanslı cihaz ve sistemlerde ısınma sorunları çok sık şekilde görülüyor. İşte bu tip noktalarda tüm çalışma süresince belirli bir sıcaklık seviyesinin korunabilmesi ve nem kontrolünün yapılabilmesi çok önemlidir. Hassas klimalar teknoloji çağında ağırlıklı olarak bilgi işlem merkezleri, sistem odaları, telekomünikasyon odaları, kalibrasyon, UPS odaları, güç merkezleri, test ve tekstil laboratuvarı ve müze gibi alanlarda kullanılıyor. Belirli bir sıcaklık değerinin korunmasının çok önemli olduğu bu mekanlarda kullanılan hassas klimalarda bir sorun meydana gelmesi durumunda ise 7/24 kesintisiz hassas klima servisi hizmeti alınabiliyor.

7/24 Kesintisiz Hassas Klima Servisi

Tüm kullanım amacı 24 saat boyunca kesintisiz olarak istenen sıcaklık değerlerini koruma olan hassas klimaların fonksiyonlarında bir sorun meydana gelmesi durumunda anında onarım müdahalelerinin yapılması gerekir. Aksi takdirde çok ciddi mağduriyet yaratabilecek durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. İşte bu yüzden hassas klima servisi hizmetleri haftanın her günü 24 saat boyunca kesintisiz olarak sunulmaktadır. Böylelikle günün hangi saatinde olursa olsun herhangi bir teknik arıza meydana gelen hassas klima için profesyonel teknik servis hizmetlerinden yararlanılabiliyor. Yapılan hızlı müdahaleler ile ürün, sistem veya unsurlarda herhangi bir zarar oluşmadan yeniden ideal sıcaklık değerlerinin korunmaya başlanması mümkün olur.

Hassas Kontrollü Klima Periyodik Bakımı

Tüm klima cihazlarında veya sistemlerinde olduğu gibi hassas kontrollü klima modellerinde de periyodik bakım çok önemlidir. En olmayacak zamanlarda teknik arızaların meydana gelmemesi, teknik arızalar dolayısıyla yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalınmaması ve son derece verimli bir kullanım gerçekleştirilebilmesi için hassas klima periyodik bakımı çok önemlidir. Düzenli olarak yılda en az 2 defa yapılacak hassas klima bakımı ile cihazların olası arızalarının önlenmesi ve performansının her zaman ilk günkü kalitesinde olmasını sağlamak mümkündür. Ancak onarım müdahalelerinde olduğu gibi periyodik bakım işlemlerinin de sadece uzmanı tarafından yapılması çok önemlidir. Periyodik hassas klima bakım takvimi takibini tüketici adına etkin bir şekilde yapan hassas klima servisi bu konuda ihtiyaçlara profesyonel yanıtlar sunuyor.